Wróć do bloga

Kobiecy warsztat Zosi Rzepeckiej

ciało cień joni kobiecy krąg moc siostrzeństwo wiedźma Aug 21, 2023

Kiedy spojrzysz na kobietę, zobaczysz nie tylko piękno, ale również ogromną moc i energię, które są zakorzenione w jej wnętrzu. Kobieca energia jest czymś wyjątkowym – to źródło inspiracji, intuicji i siły, której nie można lekceważyć. Kobieca energia jest jak nurt rzeki, nieprzewidywalna, ale pełna życia. To siła, która pozwala kobietom realizować swoje marzenia i wpływać na świat wokół siebie. To energia, która pozwala kobietom wyrażać swoją autentyczną naturę i być odważnymi w dążeniu do swoich celów.

 

Nie można jednak mówić o kobiecej energii bez wspomnienia o siostrzeństwie. Siostrzeństwo jest więzią, która łączy kobiety na poziomie duszy. To wzajemne wsparcie, empatia i zrozumienie, które kobiety oferują sobie nawzajem. W świecie pełnym rywalizacji i podziałów, oraz takim gdzie niejednokrotnie doświadczyłyśmy utraty zaufania ze strony innej kobiety, czy porzucenia i „zdrady” ze strony matki, siostrzeństwo może być dla nas okazją do uzdrowienia tego co stare, może przynieść nam poczucie jedności i solidarności. Może pomóc nam doświadczyć tego, że za sobą stoimy. Taka wspólnota, wzmacnia więzi i umożliwia kobietom wzrastanie i rozwijanie swojego potencjału.

 

Droga Joni, to droga do źródła naszej mocy. Joni w sanskrycie oznacza Świętą Przestrzeń. Nasza wewnętrzna świątynia jest bardzo blisko – na wyciągnięcie naszej dłoni, między naszymi nogami. Jednak droga do niej, choć krótka, czasem bywa trudna do przejścia. Może nie być łatwo kroczyć tą drogą, ale zawsze warto wyruszyć w tą podróż.

 

To w naszym brzuchu, naszym łonie, znajduje się twórcza energia seksualna, dzięki której możliwe są cuda i obcowanie z boską tajemnicą. Ta energia to nie tylko fizyczne odczucia, ale również moc twórcza, ekspresja i siła życiowa. Dzięki tej energii możemy powołać do życia nowego człowieka, możemy też dzięki niej rodzić nasze sny, wizje, inspiracje i marzenia.

 

Kobieta, która pozwala sobie na „usłyszenie” głosu swej Joni, na odkrywanie i kultywowanie twórczej energii seksualnej, otwiera drzwi do nieograniczonych możliwości rozwoju artystycznego, osobistego, relacyjnego czy duchowego. Kiedy kobieta odkrywa tę energię, przez połączenie się z własnym ciałem i intuicją staje się silna, pewna siebie i pełna życia.

 

Dlatego zachęcam wszystkie kobiety do odkrywania i pielęgnowania swojej kobiecej energii, do budowania więzi siostrzeństwa i do odkrywania mocy płynącej z Joni. Pamiętajmy, że jesteśmy niezwykłymi istotami pełnymi siły i bezbronności, jesteśmy niezwykle wytrzymałe, a jednocześnie wrażliwe i delikatne. Kiedy potrzeba potrafimy zagrzmieć jak burza, a innym razem nucić kołysankę. Jesteśmy odważne, bo potrafimy się bać i iść do przodu, a czasem gdy potrzeba zostajemy w miejscu pomimo tego, że wszyscy wokół ruszają przed siebie. Przepełnia nas piękno i mądrość oraz cała paleta różnorodnych odcieni i jakości, które wydają się niemożliwe do pogodzenia. A jednak jesteśmy tak pojemne, że zawieramy w sobie to wszystko.

 

Kiedy kobiety łączą siły, tworzą niewiarygodne rzeczy i zmieniają świat wokół siebie. Niech nasza energia kobieca świeci jasno i niech siostrzeństwo będzie fundamentem naszej wspólnoty. Niech energia seksualna stanie się potężnym źródłem kreatywności i radości. Bo kiedy potrafimy być w swojej mocy i stać same za sobą, nikt nie jest w stanie powiedzieć nam jak mamy żyć, co możemy robić, a czego nie. A kiedy czujemy, że stoi za nami całe plemię kobiet, a nasze matki i babki są już dla nas wsparciem, to razem możemy osiągnąć dosłownie wszystko, czego pragniemy i rodzić Nowy Świat.

 

W dniach 15-19 lipca 2023 odbył się w Kikowie warsztat Zosi Rzepeckiej, który zapraszał do głębokiego i prawdziwego spotkania z samą sobą, ze swoim ciałem i z seksualnością. Te z nas, które zdecydowały się wziąć w nim udział odbyły wraz z innymi kobietami podróż do źródła. Tam gdzie pochowały się stare historię i gdzie ukryte są odwieczne skarby.

Każda z nas nosi w sobie zarówno zranienia jak i potencjał do ich uleczenia. Droga Joni – to alchemiczna podróż do odzyskania swej pełni oraz mocy drzemiącej w Twojej Joni.

Na naszym spotkaniu pozwoliłyśmy sobie przyjąć siebie takimi jakimi jesteśmy. Przytuliłyśmy swój Cień, czyli to co wydaje nam się w nas niegodne i wyparte, a także pozwoliłyśmy sobie rozbłysnąć swoim naturalnym blaskiem, który zawsze był ukryty w każdej z nas.

Na kolejną edycję zaplonowaną na lato 2024 r. zapraszamy kobiety które:

  • chcą spotkać się ze sobą, swoim ciałem, swoją seksualnością,
  • chcą przyjąć siebie takimi jakimi są,
  • chcą mocniej czuć siebie – cielesność, seksualność, emocje,
  • chcą spotkać się ze swoim cieniem i przytulić go.

Ku głębokiemu i prawdziwemu spotkaniu z samą sobą, ze swoim ciałem i z seksualnością. Będziemy podróżować wraz z innymi kobietami do źródła. Tam gdzie pochowały się stare historię i gdzie ukryte są odwieczne skarby.

Każda z nas nosi w sobie zarówno zranienia jak i potencjał do ich uleczenia. Droga Joni – to alchemiczna podróż do odzyskania swej pełni oraz mocy drzemiącej w Twojej Joni.

Na naszym spotkaniu pozwolimy sobie przyjąć się takimi jakimi jesteśmy. Przytulimy swój Cień, czyli to co wydaje nam się w nas niegodne i wyparte, a także pozwolimy sobie rozbłysnąć swoim naturalnym blaskiem, który zawsze był ukryty w każdej z nas.

Na warsztacie będziemy korzystać z narzędzi tantrycznych, terapeutycznych, będziemy pracować z głosem i czakrami, ciałem i duchem. Wspierać nas będzie moc aromaterapii. Doświadczymy siły kręgu niczym współczesne wiedźmy (wiedźma: ta która wie). Śnić będziemy na jawie aby budzić się w pełni do swojego życia.

Termin i szczegóły wkrótce 🙂

Miejsce: Ośrodek Warsztatowy w Kikowie

Zapisz się do naszego newslettera i dowiedz się więcej co jeszcze robimy

Robimy naprawdę dużo! Nowe warsztaty stacjonarne, kursy online, webinary, medytacje Live IntentLove, podcasty, wyjazdy zagraniczne dla naszej społeczności...

Nie lubimy spamu tak jak ty, więc nie będziemy się dzielić twoimi danymi z innymi.