Wróć do bloga

Trzy filary miłości - jak budować szczęśliwe relacje? Wywiad z Zosią Rzepecką

akceptacja bliskość emocje relacja ze sobą rozmowa ty i twoje ciało Mar 13, 2024

Kasia Gwiazdowska, autorka książki "Tajemnice zdrowia", która odwiedziła nas  w naszym ośrodku w Tajlandii, zaprosiła Zosię do rozmowy na temat miłości.

Zosia opowiada w nim o tym, co może nam pomóc w akceptacji i przyjęciu siebie, oraz o tym, jak pielęgnować relację ze sobą i z partnerem/partnerką na co dzień.

Tematem rozmowy są też trzy filary miłości: komunikacja, bliskość i intymność. Jak możemy w tych obszarach budować zdrową, pełną miłości relację z sobą samą/samym oraz z partnerem/ką?

"Jak ja jestem ze swoimi emocjami ? Czy potrafię przyjąć siebie wtedy kiedy czuję, że najmniej zasługuję na swoją miłość? Czy jeśli jest mi smutno, to czy daję sobie bezpieczną przestrzeń na to, żeby się wypłakać, żeby przeżyć te emocje, które są we mnie w środku. Czy może się od nich odcinam i nie chcę się z nimi kontaktować? Nie chcę ich przeżywać.

Emocjonalna bliskość ze sobą i pozwolenie sobie na przeżywanie tego co jest jest bardzo ważne i daje poczucie bezpieczeństwa. Ja czuję, że przyjmuję siebie. Czuję się bezpiecznie w tym co przeżywam i wiem, ze mogę z tym być, że mogę to wyrażać.

Emocjonalna bliskość ze sobą przekłada się nasze relacje z innymi: z przyjacielem, przyjaciółką, partnerem, partnerką, dzieckiem, rodzicem".

Rozmowa do obejrzenia na kanale youtube.

                                                                                    Zobacz

Zapisz się do naszego newslettera i dowiedz się więcej co jeszcze robimy

Robimy naprawdę dużo! Nowe warsztaty stacjonarne, kursy online, webinary, medytacje Live IntentLove, podcasty, wyjazdy zagraniczne dla naszej społeczności...

Nie lubimy spamu tak jak ty, więc nie będziemy się dzielić twoimi danymi z innymi.