Wróć do bloga
Promocja podcastu o miłości i seksie na lata - Dawida i Zosi Rzepeckich

Zosia i Dawid w podcaście „Trzecia randka”. Tantra: miłość i seks na lata.

milosc na lata podcast potrzeby relacja seks seks na lata spotkanie tantra zosia i dawid Jun 24, 2023

Gościliśmy w podcaście Natalii Kusiak „Trzecia randka” podczas którego opowiadaliśmy o tym, czym jest tantra, jak może wspierać nas w relacjach i w naszym osobistym rozwoju, o seksie tantrycznym, intymności, bliskości, budowaniu świadomej relacji i konfliktach, które mogą się w niej pojawiać Z tego odcinka dowiecie się też, jak możecie zacząć pracować nad swoją relacją nawet dzisiaj, sami.

„Potrzebujemy, jak się „wywalimy” złapać się za rękę, podnieść, pójść dalej i wyciągnąć lekcje z tego co się wydarzyło. Często spotykamy się z parami, które trafiają do nas i z jednej strony mają nadzieję na cud, a z drugiej strony (…) nie wierzą, że są w stanie sami nauczyć się tak funkcjonować, żeby do awantur i eskalacji konfliktu nie doszło. Może też być taka sytuacja, że do tych kłótni nie dochodzi nie dlatego, że nie ma konfliktów, konflikt a kłótnia to są dwie różne rzeczy. Mamy konflikt czyli mamy rożny punkt widzenia na sprawy ale żeby z konfliktu przejść do agresji, kłótni, to jest długa droga. Mamy akcję i reakcję, to jest sposób na eskalacje emocji. Ale jest też response czyli odpowiedź, która polega na tym, że zanim wejdziesz w reakcję zatrzymujesz się na chwilę żeby stworzyć „dziurę”, przestrzeń, moment na zatrzymanie i refleksje, która nie musi być głęboka i filozoficzna ale prosta, podstawowa refleksja, która bazuje na wcześniejszej j intencji, którą sobie relacja buduje: nie chcemy się ranić, chcemy się spotkać, chcę Cię zrozumieć, masz inne zdanie, to powiedz mi jakie, bo chcę wiedzieć, bo wiem że moje zdanie jest ograniczone. Ja mam tylko swój punkt widzenia, który jest oparty jest na moich historiach, przemyśleniach, doświadczeniach. Ty masz swoją historię, swoje doświadczenia, które respektuje tak samo jak moje. (…) Czyli podstawowa intencja, którą przepracowujemy sobie nie wtedy kiedy się kłócimy, tylko wtedy kiedy jest między nami dobrze, kiedy rozmawiamy jak wyobrażamy sobie naszą relację, jak się komunikujemy (…) Zaczynamy więc od intencji, nie od tego kto ma rację, kogo przeciągnąć na swoją stronę. Jeśli ja mam swój punkt widzenia, to znaczy że ty masz rację tylko wtedy kiedy masz tak jak ja, jak nie masz tak jak ja, nie myślisz tak jak ja, nie widzisz tego tak jak ja, to nie masz racji i muszę cię przekonać. Taki punkt wyjścia jest punktem do kłótni, do eskalacji. Punkt wyjścia w którym zakładam, że ty masz swój i ja mam swój punkt widzenia, którymi możemy się wymieniać, nawet jak nam jest trudno i jesteśmy w konflikcie, sprawia, że kiedy konflikt przychodzi możemy mieć  nie reakcję ale response. Czuję złość, smutek, coś się dzieje więc porozmawiajmy i powiedz mi proszę jak ty to widzisz, bo ja nie wiem i czuję narastające emocje. I wtedy kiedy wymieniamy się tymi punktami widzenia i rozmawiamy o tym, najczęściej okazuje się, że już samo wysłuchanie drugiej osoby z otwartymi uszami i sercem i nawet nie zgadzając się co ta druga strona uważa, w pewnym momencie dochodzimy do momentu, że widzimy, że mamy taką samą potrzebę.

 

Zapisz się do naszego newslettera i dowiedz się więcej co jeszcze robimy

Robimy naprawdę dużo! Nowe warsztaty stacjonarne, kursy online, webinary, medytacje Live IntentLove, podcasty, wyjazdy zagraniczne dla naszej społeczności...

Nie lubimy spamu tak jak ty, więc nie będziemy się dzielić twoimi danymi z innymi.