Wróć do bloga

Czym jest miłość tantryczna? - wywiad z Dawidem Rzepeckim na portalu pozytywne wiadomości.

ciało energia seksualna miłość tantryczna seks tantryczny wywiad świadoma seksualność Jun 01, 2016

Zapraszamy do lektury najnowszego wywiadu z Dawidem Rzepeckim pt. "Czym jest miłość tantryczna?". Fragment na zachętę:

- Czym różni się miłość tantryczna od „zwykłej” miłości?

- Najlepszym porównaniem dla „zwykłego” seksu będzie to, że przypomina on sportowy bieg na określonym dystansie. Uczestnicy skupiają się na celu, mecie, czyli w przypadku seksu na szczytowaniu. Mniej liczy się to co się przeżywa po drodze, najważniejszy jest efekt, czyli orgazm. W miłości tantrycznej zaś liczy się prawdziwe i głębokie spotkanie kochanków. Orgazm nie ma takiego znaczenia jak to czy partnerzy są ze sobą obecni w każdej chwili. Obecni czyli nie skupiają się na czymś innym, nie myślą o tym, co było czy będzie, nie dążą do szczytu, tylko są ze sobą w każdym ruchu, w każdej chwili. Dzięki temu może dojść do alchemii, zatracają poczucie czasu i przestrzeni, stapiają się w jedno. Mają szansę na doświadczenie prawdziwej komunii duchowej czyli zjednoczenia. Taki seks, bardziej niż sport, przypomina sztukę, w której przecież nie liczy się tylko finał, ale właśnie przeżywanie każdego momentu.

- W jaki sposób zainteresowali się Państwo tantrą?

- Każde z nas interesowało się już wcześniej świadomą seksualnością. Jednak kiedy spotkaliśmy siebie, nasza wzajemna bliskość poprowadziła nas w nieznane nam wcześniej kierunki. Okazało się, że już podczas zwykłego przytulania odczuwamy niezwykłe przepływy energii w ciele. Potrafiliśmy patrzeć sobie długo w oczy, wymieniać się oddechami, namiętnie się przytulać. Wszystkie te elementy odnaleźliśmy potem w praktyce tantry. Zobaczyliśmy też, że wiele narzędzi, które zaczęliśmy zgłębiać, bardzo pomaga nam pogłębiać komunikację i wzajemne zrozumienie w naszej relacji. Tantra okazała się świetną ścieżką dla pary pragnącej podtrzymywać i rozwijać wzajemne zainteresowanie na długie lata!

Czy tantra to sztuka, której każdy może się nauczyć?

Wydaje nam się, że tak. Każdy ma ciało, każdy ma energię seksualną, każdy ma serce i każdy ma świadomość. To właśnie te elementy są niezbędnymi składnikami sztuki tantrycznej. Jednak na pewne wyzwania warto być gotowym. Jeśli czujemy, że nie wystarcza nam sportowy seks, płytkie relacje z partnerem, wyścig za pieniędzmi, ale zależy nam na odkrywaniu swojej głębszej natury, szczęściu w relacji, zrozumieniu własnych mechanizmów zachowań i skutecznej zmianie ich na bardziej nam służące, oraz chcemy kochać i być kochani, tantra może okazać się najlepszą propozycją. Mamy też takie doświadczenie, że nawet dość często przyjeżdżają do nas niezmotywowani partnerzy, chcących rozwijać się partnerek i okazuje się, że każdy z nich się otwiera i znajduje coś dla siebie.

Cały tekst można przeczytać na portalu Pozytywne Wiadomości >>

Zapisz się do naszego newslettera i dowiedz się więcej co jeszcze robimy

Robimy naprawdę dużo! Nowe warsztaty stacjonarne, kursy online, webinary, medytacje Live IntentLove, podcasty, wyjazdy zagraniczne dla naszej społeczności...

Nie lubimy spamu tak jak ty, więc nie będziemy się dzielić twoimi danymi z innymi.