Wróć do bloga

Nagranie z audycji "Seks nasz powszedni" z udziałem Dawida Rzepeckiego jest już dostępne na stronie Trójki.

budowaanie intymności program trzeci polskiego radia slow seks spotkanie dwojga osób uważne spotkanie Nov 22, 2015

Z niedzieli na poniedziałek (z 22-go na 23-go listopada) Dawid Rzepecki po raz kolejny był gościem programu "Seks nasz powszedni" w programie Trzecim Polskiego Radia.

Nagrania z audycji można posłuchać na stronie radia >>

Temat audycji: "Slow food, slow sex. O luksusie intymnego spotkania."

Ruch slow sex jest odpowiedzią na coraz częściej pojawiające się problemy w życiu spieszących się, stale zabieganych i zestresowanych osób. - Chodzi o to, żeby kochać się nie tylko powoli, ale też uważne i ze świadomością. Chodzi o to, żeby seks nie był byle jaki. Chodzi o uważne spotkanie z drugą osobą, o budowanie intymności - mówiła Izabela Jąderek.

Słowem-kluczem, jak podkreślał filozof Dawid Rzepecki, jest tu jakość. - To podejście, które ma nas doprowadzić do spotkania. Bo to, co jest w seksie najważniejsze, to właśnie spotkanie dwojga osób na najgłębszym poziomie. Możemy się spotkać nie tylko fizycznie, ale także uczuciowo i mentalnie. To pełne zjednoczenie. Wrażliwość, z którą mamy do czynienia w seksualności, jest wielką szansą na bliskie spotkanie, ale też niesie pewnego rodzaju ryzyko otwarcia się, którego niektóre osoby wolą uniknąć - tłumaczył.

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której mówiliśmy o tym, jak wprowadzić w życie filozofię slow sex, i tłumaczyliśmy, co może przeszkadzać w uważnym kochaniu się. Nasi eksperci odpowiadali też na pytania słuchaczy i obalili kilka popularnych mitów na temat udanego seksu.

Zapisz się do naszego newslettera i dowiedz się więcej co jeszcze robimy

Robimy naprawdę dużo! Nowe warsztaty stacjonarne, kursy online, webinary, medytacje Live IntentLove, podcasty, wyjazdy zagraniczne dla naszej społeczności...

Nie lubimy spamu tak jak ty, więc nie będziemy się dzielić twoimi danymi z innymi.