Wróć do bloga

Publikujemy relację pary uczestniczącej w październikowym stażu dla par

bezpieczna komunikacja bliskość granice my relacje tantra Nov 06, 2013

"Minęło kilka dni od zakończenia warsztatów, jesteśmy już po "lądowaniu" w codziennym życiu. Fajnie było przebywać w tej warsztatowej atmosferze, komfortowo zaopiekowani przez Was jako prowadzących i przez gospodarzy ośrodka, którzy raczyli nas dobrym jadłem i przytulnymi pokojami. Dla nas jednak ten specjalny czas się nie zakończył. Zmienił się - bo są zwykłe codzienne rzeczy - ale widzimy to tak, jako właśnie otwarty nowy rozdział naszej relacji. Tym bardziej ekscytujący, że nie laboratoryjny, ale realny, trwający dłużej niż te 6 dni warsztatów.

Na nowy wymiar naszej relacji złożyło się bardzo jasne doświadczenie (a nie tylko wiedza) granic trzech elementów naszej relacji: ja, ty oraz my. Jasne granice ułatwiają bezpieczne wyjście poza ja każdego z nas aby zatroszczyć się o nasze my - jeśli troska w danym momencie wymaga przekroczenia swojego "bezpiecznego" poletka. Ale też jedno z nas miało przekonanie, że aktywność na rzecz "my" czasami związane jest z poświęceniem "ja". Sytuacja, w której się znaleźliśmy pozwoliła nam doświadczyć, że troska o "my" nie oznacza poświęcenia "ja", a wręcz je wzmacnia. Jako bonus odkryliśmy dodatkowo głębszy poziom tego "my".

Bezpieczna komunikacja - narzędzia też przetrenowane podczas warsztatów - uwolniły niepotrzebne napięcia każdego z nas podczas poruszania istotnych i nie zawsze łatwych dla nas samych spraw dotykających trudnych odczuć, ich interpretacji i stojących za nimi lęków.

Romantyczna randka wieńcząca działania warsztatowe na nowo napisała naszą wspólną historię intymną zamieniając jej początek - a przez to i cały dalszy ciąg. To zadziałało jak magiczna zmiana pamięci emocjonalnej i ożywiło nowymi i lekkimi energiami sferę bliskości i seksualności pomiędzy nami.

Dziękujemy za te doświadczenia, za naprawdę bezpieczną i naturalną przestrzeń do ćwiczeń - czasami trudnych - jaką zbudowaliście dla nas i wszystkich uczestników warsztatów. Dziękujemy też za otwartość, humor i bezpośredniość wszystkich par, bo warsztaty były zarówno doświadczeniem dla nas jako pary, ale też doświadczeniem gry zespołowej, gdzie wszyscy są wygranymi.

Teraz odrabiamy zadane prace domowe i znajdujemy sposoby jak wcielać w życie, wszystko to co sprawdziliśmy na warsztatach, że nam służy... Zatem - do zobaczenia na kolejnych warsztatach:)"
P. i D.

Zapisz się do naszego newslettera i dowiedz się więcej co jeszcze robimy

Robimy naprawdę dużo! Nowe warsztaty stacjonarne, kursy online, webinary, medytacje Live IntentLove, podcasty, wyjazdy zagraniczne dla naszej społeczności...

Nie lubimy spamu tak jak ty, więc nie będziemy się dzielić twoimi danymi z innymi.