Wróć do bloga

Seks tantryczny nie służy przyjemności - Dawid Rzepecki w podcaście "Rozmowy o seksie"

energia seksualna orgazm tantra uwarunkowania Apr 05, 2021

Magdalena Fritz - autorka podcastu "Rozmowy o seksie" pytała Dawida o to, czym jest tantra, jaka jest jej historia i jak jest wykorzystywana/praktykowana we współczesnym świecie.

W wywiadzie znajdziecie m.in. odpowiedzi na pytania czy tantra jest nierozerwalna z duchowością, czym seks tantryczny różni się od “normalnego” seksu, czy tantrę można praktykować  w pojedynkę oraz przede wszystkim - jak zacząć swoją przygodę z tantrą.

"Nosimy w sobie szereg uwarunkowań, które przekazywane są z pokolenia na pokolenie (…), rodzice modelowali nasze podejście do życia seksualnego (…) dlatego warto jest z czułością, miłością, akceptacją, ze zrozumieniem, bardzo delikatnie, w swoim tempie poszerzać świadomość zgodnie z tantrycznym założeniem. Dotykać tych sfer, które są dla nas strefą tabu, strefą trudną, którą chcielibyśmy lepiej zostawić w spokoju".

"Seks nakierowany na orgazm nie jest jedyną opcją wykorzystującą nasz potencjał".

"Różnica między seksem "normalnym" a tantrycznym jest taka, że seks tantryczny nie jest osiąganiem, nie jest zadaniem. Jest stanem, w którym my jesteśmy. Stanem, w którym lądujemy w pełnym rozluźnieniu. Kiedy dwie osoby spotykają się podczas takiego seksu pozbywają się oczekiwań, ze ma być przyjemnie, dobrze, że ma być orgazm".

Zapraszamy do słuchania>

Zapisz się do naszego newslettera i dowiedz się więcej co jeszcze robimy

Robimy naprawdę dużo! Nowe warsztaty stacjonarne, kursy online, webinary, medytacje Live IntentLove, podcasty, wyjazdy zagraniczne dla naszej społeczności...

Nie lubimy spamu tak jak ty, więc nie będziemy się dzielić twoimi danymi z innymi.