Wróć do bloga

Tantra - spotkanie ze sobą, z partnerem, z drugą osobą …, z tym co jest

bliskość dojrzała relacja energia seksualna intymność komunikacja medytacja podróź seksualność tantra uwazność świadomość Apr 11, 2021

Czy tantra współczesna wiąże się z rozwiązłością seksualną ? Na co zwrócić uwagę wybierając nauczyciela tantry ? Czy z jej pomocą możemy lepiej komunikować swoje potrzeby w relacji ? Jak ją praktykować ? Na te i inne pytania odpowiadał Dawid Rzepecki w programie "Bliżej siebie" Anny Badowskiej w radiospacji.

"Jeżeli z uważnością, z poczuciem świętości, z szacunkiem, z pokorą wejdziemy w głąb energii seksualnej, to spotkamy się z wielką Tajemnicą, która obdarzyła nas energią seksualną. Energią, dzięki której możemy uczestniczyć w akcie kreacji przekazując dalej życie. Z tej perspektywy seks jaki się nam jako święte doświadczenie, rodzaj modlitwy, medytacji, w której wracamy do źródła. Doświadczenie, dzięki któremu odbywamy najgłębszą podróż jaką w ciągu życia możemy odbyć".

"Fundamentalna jest świadomość prowadzącego (nauczyciela), jego uważność i akceptacja, którą on darzy mnie i mój proces (…). Warto zwrócić uwagę na to jak ten nauczyciel nam tę wiedzę przekazuje, w jakim on jest miejscu, czy swoim życiem potwierdza to, czego uczy ? Czy jest z tą nauką spójny ?

"Żeby dojść do seksu tantrycznego potrzebujemy najpierw poukładać sobie relacje (…), uzdrowić fundamenty: komunikację, bliskość (rozumianą jako czułość) i życie intymne. W tych trzech aspektach najczęściej zauważamy deficyty par, które przyjeżdżają do nas na warsztaty. Tantra daje nam narzędzia, które w tych trzech obszarach mogą nam pomóc".

Zapraszamy do słuchania>

Zapisz się do naszego newslettera i dowiedz się więcej co jeszcze robimy

Robimy naprawdę dużo! Nowe warsztaty stacjonarne, kursy online, webinary, medytacje Live IntentLove, podcasty, wyjazdy zagraniczne dla naszej społeczności...

Nie lubimy spamu tak jak ty, więc nie będziemy się dzielić twoimi danymi z innymi.