Wróć do bloga

Tantra to nie Kamasutra, a seks to nie sport

ciało emocje orgazm seks seksualność Jun 12, 2022
Zosia i Dawid Rzepeccy byli gośćmi podcastu: Wprost Przeciwnie.
W swoim podcaście Paulina Socha Jakubowska rozmawia na tematy ważne społecznie. Dziennikarka "Wprost" szuka odpowiedzi na najważniejsze pytania, które pojawiają się w przestrzeni publicznej. Zaproszeni goście są ekspertami w różnych dziedzinach związanych z funkcjonowaniem społeczeństwa.
 
"Seks bywa traktowany jak sport. Ludzie spotykają się na linii startu i ruszają, by dobiec na metę. A my uczymy, że to droga jest celem, pokazujemy, że warto odłożyć orgazm na bok, na potem".
 
Wśród wielu czynników, które wpływają na jakość naszego życia intymnego, czy szerzej –związków – Rzepeccy wskazują fakt, że „seks bywa traktowany jak sport”. Ludzie spotykają się na linii startu i ruszają, by dobiec na metę – przekonywali we Wprost Przeciwnie. "Żyjemy w trybie zadaniowym. Wchodzimy do łóżka, staramy się wyłączyć głowę, mało jesteśmy w pełni zaangażowani nie tylko ciałem, ale i emocjami, świadomością. Jeśli dążę tylko do orgazmu, nie ma mnie „teraz”, bo zmierzam do celu na horyzoncie. A my uczymy ludzi, że droga jest celem, pokazujemy, że można odłożyć orgazm na bok, skupiać się tylko na tym jednym oddechu, zwolnić tempo, zatrzymać się… Mężczyznom jest trudniej, ale to nie oznacza, że to jest nie do zrobienia".

W rozmowie sporo też było o tym co powstrzymuje nas przed swobodnym cieszeniem się z naszego ciała i z naszej seksualności. Poruszyliśmy temat społecznych uwarunkowań, wstydu, poczucia winy i kompleksów. Zosia z Dawidem mówili też o tym jak przez to przejść, żeby cieszyć się sobą. Wspominali też o warsztatach, o tym kto i z jakimi wyzwaniami do nich przyjeżdża, oraz dlaczego rodzice małych dzieci stanowią sporą grupę uczestników kursów.

                                    Zapraszamy do wysłuchania na wprost>
                                                                      albo
                                                               na Spotify>

Zapisz się do naszego newslettera i dowiedz się więcej co jeszcze robimy

Robimy naprawdę dużo! Nowe warsztaty stacjonarne, kursy online, webinary, medytacje Live IntentLove, podcasty, wyjazdy zagraniczne dla naszej społeczności...

Nie lubimy spamu tak jak ty, więc nie będziemy się dzielić twoimi danymi z innymi.