Wróć do bloga

Witajcie na naszej nowej stronie internetowej!

bliskość w relacjach seksualność tantra warsztaty dla par i solistów Sep 20, 2013

Witamy na naszej nowej stronie internetowej!

To już kolejna odsłona serwisu tantralove.eu. Tym razem w projektowaniu strony wzięliśmy pod uwagę przede wszystkim przejrzystość i łatwość w dostępie do informacji. Jest trochę mniej "kolorowo", ale jaśniej i czytelniej. Łatwiej jest teraz znaleźć praktyczną ofertę "dla siebie", wybierając z głównego menu opcję "tantra dla par", albo "tantra solo". Zainteresowani  teorią mogą też po nią sięgnąć jednym kliknięciem wybierając pozycję "wiedza". Ułatwiliśmy też dostęp do newslettera, do którego zapisania się serdecznie zachęcamy. Raz w tygodniu na waszą skrzynkę trafią ciekawe informacje, piękne zdjęcia i aktualne oferty warsztatowe, nasze oraz polecanych przez nas nauczycieli.

Wierzymy też, że nasze propozycje są na tyle uniwersalne i pomocne wielu ludziom w budowaniu szczęśliwych relacji partnerskich, że w celu promowania tantry współczesnej zdecydowaliśmy się na współpracę z mediami. Cieszymy się, że dzięki tantrze coraz więcej osób będzie mogło żyć w mniejszym napięciu, za to w większej obecności, bliżej siebie i swoich bliskich. Że odzyskując poczucie własnej wartości, otworzymy nasze serca na siebie i drugiego człowieka.

Żyjemy w kulturze zaniedbania własnej seksualności. Od tysięcy lat zainteresowanie seksem było zwalczane albo marginalizowane. Poczynając od "listka figowego" starano się wpoić nam poczucie wstydu i winy za to, że drzemie w nas ten wewnętrzny ogień, ten bezpośredni dostęp do największej świętości i tajemnicy dzięki której jesteśmy w stanie przekazać magię życia kolejnym pokoleniom.

Akt miłosny to w rzeczywistości doświadczenie wielowymiarowe. Poczynając od funkcji prokreacyjnej, przyjemności fizycznej, po przez bliskość uczuciową, aż pod spotkanie duchowe. Jednak z tak bogatego doświadczenia pozostało nam niewiele. Oderwano seks od uczuć i duchowości. Pozostała funkcja prokreacji z odrobiną przyjemności na którą i tak nie wolno było sobie w pełni pozwolić. Przez setki lat seks miał służyć jedynie płodzeniu dzieci, a ewentualna przyjemność była złem koniecznym dla mężczyzn, a wręcz grzechem u kobiet. W ten sposób odwróciliśmy się od siebie samych, od źródła własnej mocy, od niezależnego od pośredników dostępu do mistycznej duchowości.  Powoli to podejście się zmienia. Możemy już czerpać przyjemność z seksu, coraz częściej też odnajdujemy w niej wsparcie dla uczuć i bliskości w relacji. Do doświadczenia duchowości poprzez wspólne z partnerem lub partnerką uprawianie miłości droga dla większości jeszcze daleka...

Dlatego mamy co robić. Dzięki m. in. tej stronie, naszym warsztatom i podejmowanym akcjom, a także popularyzowaniu zdrowej czyli świadomej i pełnej uczuć seksualności, pragniemy wspierać i rozwijać powrót do domu każdej/go z nas. Domu w którym czujemy sens swojego życia, jesteśmy w nim obecni i z otwartymi oczami podziwiamy chwile piękna które tu i teraz ukazują się przed nami na planecie Ziemia.

Jeśli interesuje was tantra współczesna i "lubicie to" co proponujemy, zachęcamy do stałego kontaktu (newsletter), odwiedzania tej strony na której regularnie pojawiać się będą nowe artykuły i aktualności oraz prosimy o powiadomieniu o niej znajomych. Wspólnie zadbajmy o siebie i nasze relacje z bliskimi. Zadbajmy o swoją seksualność, uleczmy nasze serca i otwórzmy naszą świadomość na wymiary o których nie śniło się nawet filozofom.

Zapisz się do naszego newslettera i dowiedz się więcej co jeszcze robimy

Robimy naprawdę dużo! Nowe warsztaty stacjonarne, kursy online, webinary, medytacje Live IntentLove, podcasty, wyjazdy zagraniczne dla naszej społeczności...

Nie lubimy spamu tak jak ty, więc nie będziemy się dzielić twoimi danymi z innymi.