Wróć do bloga

Zosia i Dawid Rzepeccy w wywiadzie dla portalu Radia ZET

bliskość kryzysy namiętność radio zet tinder wywiad związki Feb 15, 2023

"Trafia do nas wiele par, które się kochają, ale w ich codzienności pojawiają się drobne napięcia, walki, kryzysy".

Z okazji walentynek rozmawialiśmy o tym, jak sprawić, by związek, mimo upływu lat, nadal pełen był namiętności i bliskości.

Zapraszamy do lektury wywiadu, który przeprowadziła z nami Monika Janusz dla Radia ZET.

"Żyjemy w świecie, w którym liczy się przede wszystkim szybki efekt, a wysiłek kojarzy się nam głównie ze sportem i fitnessem. Jeśli natomiast chodzi o związki i budowanie dłuższych relacji, powinniśmy liczyć się z tym, że prędzej czy później na drodze spotkamy mniejsze lub większe wyzwania. Niektórzy po prostu unikają tych wyzwań, rezygnują z wysiłku poznania siebie i mechanizmów, które mogłyby uzdrowić ich relację. Bo łatwiej jest im wymienić partnera lub partnerkę na „nowszy model”. To na pierwszy rzut oka może wydawać się lepszym, a w czasach Tindera na pewno szybszym rozwiązaniem. Warto też zauważyć, że wychowaliśmy się na komediach romantycznych i bajkach Disneya, w których para głównych bohaterów spotyka się i natychmiast w sobie zakochuje. Ich historia kończy się ślubem, „fajerwerkami” i zapewnieniem, że będą żyli długo i szczęśliwie. Mamy w głowie ten schemat i bardzo wiele osób zakłada, że jeśli uda im się spotkać na swojej drodze miłość i bliskość, to wszystko powinno pójść sprawnie. Pary, które do nas trafiają, często mówią nam: kochaliśmy się, było pięknie, a potem nagle coś zgasło. Jeśli nie mamy odpowiednich narzędzi do tego, aby dbać o uczucie na co dzień, to pierwsze trudności możemy zinterpretować jako sygnał, że trzeba wycofać się z relacji, poszukać nowej i lepszej"

                                                              Całość przeczytasz tutaj>

Zapisz się do naszego newslettera i dowiedz się więcej co jeszcze robimy

Robimy naprawdę dużo! Nowe warsztaty stacjonarne, kursy online, webinary, medytacje Live IntentLove, podcasty, wyjazdy zagraniczne dla naszej społeczności...

Nie lubimy spamu tak jak ty, więc nie będziemy się dzielić twoimi danymi z innymi.